Івано-Франківська область, м. Калуш, пр. Л.Українки, 16 б, (Пенсійний фонд)
Телефони для консультацій: (03472) 7-01-88
(068) 144-00-62
(095) 804-90-86
ГАРЯЧА
КОНСУЛЬТАЦІЯ
(03472) 7-01-88
(068) 144-00-62
(095) 804-90-86
E-mail: office@dc.if.ua
Skype: dcifua

НАША
АДРЕСА
м. Калуш
пр. Л.Українки, 16 б
(Пенсійний фонд)

Як нас знайти?

Підготовка до дослідження

Шановні Пацієнти!

Для отримання достовірних результатів Ваших досліджень важливо дотримуватися певних правил підготовки до здачі біологічного матеріалу.  Залежно від клінічної ситуації вони визначаються Вашим лікарем або загальними принципами, встановленими для тестування біологічних рівнів лабораторних показників.

При  загальному аналізі крові прийом їжі має бути не пізніше ніж за 1 годину до процедури здачі крові. Сніданок рекомендується з несолодкого чаю, несолодкої каші без масла та молока, або яблука. Забір проводиться до 12:00.

Напередодні здачі венозної крові виключити з раціону жирну їжу. Строго натщесерце (не менше 12 годин після їди) здаються тести імунологічної, біохімічної, алергологічної, гормональної панелей, панелі цукрового діабету. Матеріал для цих тестів до 10:30.

При направленні жінок на проходження тестів репродуктивної панелі обов’язково вказується день менструального циклу або термін вагітності.

Якщо кров відбирають із вени, необхідно врахувати, що фізичне та емоційне навантаження за 10-15 хв. до здачі крові безпосередньо впливає на деякі результати дослідження.

При підготовці до діагностики аутоімунних захворювань категорично забороняється палити за 2 години до здачі крові.

Підготовка до здачі крові на вміст гормонів

Здавати кров на гормони слід натщесерце в ранкові години.

День, коли необхідно здати аналізи, для жінок репродуктивного віку визначає лікар залежно від мети дослідження.

Вміст багатьох гормонів у крові має добові коливання, тому кров для деяких досліджень потрібно здавати строго у визначений час доби.

Напередодні здачі аналізу сечі рекомендується не вживати овочі та фрукти, що можуть змінити колір сечі (буряк, морква та ін.), не приймати сечогінні таблетки. Перед збором сечі необхідно провести ретельний гігієнічний туалет статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації.

Звертаємо Вашу увагу – для збору сечі використовуйте спеціальний контейнер.

Для правильного проведення дослідження при першому ранковому сечовиділенні невелику кількість сечі (перші 1 - 2 сек) випустити в унітаз, а потім, не припиняючи сечовиділення, підставити контейнер для збору сечі, куди зібрати всю першу ранкову порцію сечі. Контейнер для сечі маркірують і протягом 90 хвилин доставляють в лабораторію.

Аналіз калу у більшості випадків роблять без спеціальної підготовки пацієнта. Кал збирається після самовільної  дефекації,  не повинен містити сторонніх домішок, таких як сеча, дезінфікуючі речовини та ін. Не приймається на дослідження  кал  після клізми, застосування ректальних свічок, прийому послаблюючих або фарбувальних речовин, касторового або вазелінового масла, настою беладони, а також пілокарпіну, препаратів заліза.

Рекомендується:  за 2-3 дні до здачі дослідження уникати прийому лікарських препаратів, що міняють характер калу і викликають функціональні порушення шлунково-кишкового тракту.

Заздалегідь придбати у Діагностичному центрі  контейнер для самостійного забору, який забезпечує стабільність біоматеріалу та гарантує якість результату. Чітко дотримуйтесь інструкції, яку отримаєте у  Діагностичному центрі.

Контейнер  має бути доставлений  протягом 24 годин після збору калу.

Які чинники можуть вплинути на дослідження та призвести до помилкового тлумачення результату лабораторного дослідження?

1. Не слід здавати кров на лабораторні дослідження після рентгенографії, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур.

2. На результати лабораторного дослідження може вплинути:

прийом лікарських засобів: aнтибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів, гормональних препаратів, антикоагулянтів;

3.переохолодження та перегрівання;

фізичне перенапруження (біг, швидка хода, підйом по сходах), емоційне збудження.

Будь ласка, зверніться до свого лікаря за додатковими поясненнями щодо підготовки до лабораторного дослідження.

Для найкращої інформативності УЗД необхідно правильно підготуватися до нього.

УЗД органів та судин черевної порожнини, нирок, наднирників

Обстеження проводиться натщесерце - не раніше 8 годин після прийняття їжі. За 1-2 дні виключіть із раціону продукти, що викликають здуття, жирну та гостру їжу, газовані напої. Якщо дослідження призначене на другу половину дня, вранці допускається легкий сніданок, але не пізніше 6-8 годин до процедури. Рекомендований також прийом активованого вугілля або «Еспумізану». Не можна курити перед УЗД черевної порожнини, оскільки це може призвести до скорочення жовчного міхура і тим самим спотворити результати дослідження.

УЗД органів малого тазу у жінок, сечового міхура і передміхурової залози

Для трансабдомінального дослідження (через черевну стінку) необхідно повністю заповнити сечовий міхур. Для цього за 2 години до дослідження випийте не менше літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочіться.

УЗД молочних залоз

Проводиться у першій фазі менструального циклу, тобто на 7-10 день від початку менструації.

УЗД щитовидної залози, суглобів, м'яких тканин, вилочкової залози, периферичних лімфовузлів не вимагає підготовки.

Створення та підтримка сайту: