ГОЛОВНА ПАРТНЕРИ КОНТАКТИ
Телефони для консультацій:
(03472) 7-01-88 
(095) 804-90-86 
(068) 144-00-62 
ЯК НАС
ЗНАЙТИ?
E-mail:    office@dc.if.ua
Skype:    dcifua
Лабораторія
Перелік аналізів
Кров та імуногематологія
Біохімія крові
Гормони тиреоїдні
Гормони репродуктивні
Пренатальна діагностика
Інші гормони
Онкологічні маркери
Кардіо-ревматологічні маркери
Гуморальний імунітет
Маркери анемії
Цукровий діабет
Гастроентерологія, целіакія
Torch інфекції
Гепатити
Алергодіагностика
Аналіз сечі
Стілець на яйцеглисти і простіші
Паразитологія
Підготовка до аналізів
Виклик на дім

Гормони тиреоїдні

Тиреоїдні гормони, тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3)

Т4 і Т3 синтезуються і секретуються фолікулярними клітинами щитовидної залози і містять у своєму складі молекулу йоду. Йод всмоктується зі шлунково-кишкового тракту в кров, захоплюється клітинами щитовидної залози, де в окисно-відновної реакції, що каталізується пероксидазою, швидко синтезується молекула монойодтірозіна.

Монойодтірозіна перетворюється в подальшому в дійодтірозін, при об'єднанні двох молекул якого утворюється гормон Т4. Гормон Т3 утворюється в результаті об'єднання молекул моно- і дійодтірозіна. Йодтірозінов і тироніни акумулюються в щитовидній залозі у складі тиреоглобуліну. Секреція гормонів щитовидної залози починається з гідролізу тиреоглобуліну. Щитовидна залоза секретує Т4 в 10 разів більше, ніж Т3.

У лабораторній практиці найпоширеніший аналіз загального Т4 і загального Т3. На їхній рівень впливають два основні фактори: інтенсивність секреції щитовидною залозою і зв'язуюча здатність сироватки для Т4 і Т3. Зв'язуюча здатність сироватки відображає величину індексу зв'язування тиреоїдних гормонів. Період напіввиведення Т4 з плазми становить близько 7 днів, Т3 - 8-10 годин. У клітинах-мішенях тиреоїдні гормони зв'язуються зі специфічними ядерними рецепторами, стимулюючи синтез білків.

Вільний Т3 (f Т3), вільний Т4 (f Т4)

Велика частина Т4 (99,97%) та Т3 (99,7%) циркулює у зв'язаному з білками плазми стані. Незначна частина тиреоїдних гормонів (0,3% для Т3 і 0,03% для Т4) знаходиться у вільній формі, але саме вони зумовлюють біологічну активність гормонів. Тому діагностично важливим є визначення концентрацій вільного Т4 (f Т4) і рідше вільного Т3 (f Т3).

Наприклад, у разі субклінічного гіпертіроідізма загальний Т4 залишається в нормі, тоді як вільний зростає в кілька разів. Як і загальний, вільний Т4 знижений у пацієнтів з явним гіпотіроідізмом, але при субклінічній формі загальний Т4 залишається в нормі, на відміну від вільного гормону.

Тиреотропного гормону (ТТГ)

Регулювання секреції Т3 і Т4 здійснює тиреотропний гормон (ТТГ) гіпофіза, а секрецію останнього стимулює тиреотропін-рилізинг гормон (ТРГ) гіпоталамуса. За механізмом зворотного зв'язку тиреоїдні гормони пригнічують секрецію як ТТГ, так і ТРГ.

Першим етапом лабораторної діагностики функції щитовидної залози є визначення рівня ТТГ. Це дозволяє запропонувати наявність гіпо-, гіпер-або еутиреозу. У разі високих значень ТТГ необхідно визначити рівень вільного Т4. Низькі концентрації ТТГ при високому вмісті вільного Т3 говорять про гіпертиреоїдному стані. Первинний гіпотиреоз, латентні форми гіпер- та гіпотиреозу, вторинний гіпотиреоз підтверджуються лабораторними дослідженнями перерахованих вище гормонів після тесту з використанням ТРГ.

Антитіла до тиреоглобуліну (анти-ТГ) і антитіла до тиреоїдної пероксидази (анти-ТПО)

При деяких захворюваннях щитовидної залози виявляється аутоімунна патологія. Власні антитіла організму взаємодіють з різними компонентами тиреоїдної клітини. На даний момент ідентифіковані антитіла до тиреоглобуліну (анти ТГ) і антитіла до тиреоїдної пероксидази (анти-ТПО), який є основним антигенним компонентом мікросомальної фракції.

Концентрація антитіл до тиреоглобуліну є важливим параметром для діагностики таких аутоімунних патологій, як хвороба Хашимото, атрофічний аутоімунний тиреоїдит, дифузний токсичний зоб. Рівні анти-ТГ і анти-ТПО варіюють незалежно один від одного, тому рекомендується вимірювати обидва типи цих антитіл. Багато пацієнтів мають тільки підвищені рівні анти-ТПО, деякі тільки анти-ТГ. Обидва тести мають велике значення в диференціальній діагностиці аутоімунного і неіммуногенного тиреотоксикозу. В даний час виявлена кореляція між вмістом анти-ТПО в сироватці і ступенем зменшення ехогенності тканин щитовидної залози при ультразвуковому дослідженні, що вказує на наявність дифузної лімфоїдної тканини.

Тиреоглобулін

Діагностичну значущість має також визначення рівня тиреоглобуліну (ТГ). Це первинний білковий субстрат при утворенні тиреоїдних гормонів, що становить основну масу щитовидної залози. Рівні ТГ в сироватці відносно високі при вагітності у третьому триместрі в пуповинній крові, у новонароджених і зменшуються протягом перших двох років життя. Зміст ТГ підвищений при злоякісних пухлинах щитовидної залози, аденомах, гіпертиреоїдизмі. Дефіцит синтезу ТГ спостерігається у дітей з вродженим гіпотиреоїдизм.

Аналіз Стандарт Експрес
Термін Ціна Термін Ціна
1. Тиреотропний гормон (ТТГ) Пн.,Ср. 50 1 день 100
2. Тироксин (Т4) Пн.,Ср. 50 1 день 100
3. Трийодтиронін (Т3) Пн.,Ср. 50 1 день 100
4. Тироксин вільний (ВТ4) Пн.,Ср. 55 1 день 110
5. Трийодтиронін вільний (ВТ3) Пн.,Ср. 60 1 день 110
6. А/т до тиреоглобуліну (Анти-ТГ) Пн.,Ср. 55 1 день 110
7. А/т до тиреопероксидази (Анти-ТПО) Пн.,Ср. 55 1 день 110
8. Тиреоглобулін (ТГ) Пн.,Ср. 99 1 день 198
9. Тиреоїдна панель (ТТГ, ВТ4, Т3, Анти-ТПО, (або Анти-ТГ)) Пн.,Ср. 210 1 день 420
10. Тиреоїдна панель розширена (ТТГ, Т4, ВТ4, Т3, ВТ3, Анти-ТПО, Анти-ТГ) Пн.,Ср. 375 1 день 750

Ліцензія МОЗ № 554743, Свідоцтво про атестацію № 002755
Телефони для консультацій:
(03472) 7-01-88 
(095) 804-90-86 
(068) 144-00-62 
Лабораторія | Перелік аналізів | Підготовка до аналізів | Виклик на дім
Створення та підтримка сайту: ITLUX